Duyuru

Makale Çağrısı

Clit:29, Sayı:1, Yıl:2019

Sayın Meslektaşlarımız,

İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri Bölümü’nün yayını olan Litera: Dil, Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Dergisi – Journal of Language, Literature and Culture Studies, açık erişimli, hakemli, yılda iki kere Haziran ve Aralık aylarında yayınlanan, çok dilli bilimsel bir dergidir. Dergi MLA International Bibliography tarafından indekslenmektedir.

Litera: Dil, Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Dergisi – Journal of Language, Literature and Culture Studies, esas olarak edebiyat, sanat ve kültür alanlarına ilişkin konuların incelendiği, araştırıldığı bir platform sağlar. Aynı zamanda Batı Edebiyatı dışındaki edebiyat ve kültürlerle ilgili tartışmaları içeren ya da bu tartışmalara odaklanan multidisipliner yaklaşımlara da açıktır. Derginin amacı edebi ve kültürel çalışmalara ilişkin teorik, kritik makaleler yayınlamaktır. Derginin hedef kitlesini akademisyenler, araştırmacılar, profesyoneller, öğrenciler ve ilgili mesleki, akademik kurum ve kuruluşlar oluşturur.

Son makale gönderim tarihi: 2 Şubat 2019

Dergi ile ilgili diğer bilgilere http://litera.istanbul.edu.tr/tr/_  web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Makale Gönderimi Hakkında

Makale göndermek için Derginin web sitesinden erişilen ve http://litera.istanbul.edu.tr/tr/content/makale-gonderme-kilavuzu/makale-gonderme-kilavuzu linkinde yer alan Makale Gönderme Kılavuzu izlenerek makaleler derginin kurallarına uygun biçimde gönderilmelidir.

Gönderilecek makaleler daha önce başka bir dergide yayınlanmamış veya değerlendirme aşamasında olmamalıdır. Tüm makaleler çift taraflı kör hakem sürecinden geçmektedir. Yazarlar dergi hakkında detaylı bilgiye derginin web sitesinde yer alan Yazarlara Bilgi bölümünden erişebilirler (http://litera.istanbul.edu.tr/tr/content/yazarlara-bilgi/editoryal-politikalar-ve-hakem-sureci ).

Makaleler https://mc04.manuscriptcentral.com/litera  web sayfasından yüklenmelidir.

Dergimize değerli makalelerinizi bekliyoruz.

Baş Editör

Bülent Çağlakpınar